Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників

Про затвердження Типових штатних нормативів дитячо-юнацьких спортивних шкіл

Про затвердження переліку державних соціальних стандартів у сфері освіти

Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року


  


Особливості трудових відносин під час перебування працівниці у декретній відпустці

Особливості трудових відносин під час перебування працівниці у декретній відпустці    Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України та статті 18 Закону України «Про відпустки» після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги по державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства.
    Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до 2008 року надавалася у відповідності до пункту 4 статті 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-IIІ. Детальніше
Перенесення робочих днів: особливості оплати
Перенесення робочих днів: особливості оплати    Як уже повідомлялося, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 920-р рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій перенести в порядку та на умовах, установлених законодавством, у 2014 році для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з: четверга 2 січня – на суботу 11 січня; п’ятниці 3 січня – на суботу 25 січня; понеділка 6 січня – на суботу 8 лютого.
    У працівників виникають різні питання щодо оплати праці у зв’язку з різними обставинами.
Наприклад, питання – якщо працівник хворів 3 січня як оплачуватиметься листок з тимчасової втрати працездатності і чи повинен він виходити на роботу в 25 січня?

У такому випадку допомогу з тимчасової непрацездатності виплачують за робочі дні, які припадають на період хвороби, згідно з графіком роботи підприємства або індивідуальним графіком роботи працівника (якщо такий установлено).
Цей висновок випливає з п. 2 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ № 439 від 06.05.2001.
Цей Порядок визначає умови та розмір оплати власником або уповноваженим ним органом перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка використовує працю найманих працівників.
Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової непрацездатності.
Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.
Така думка викладена також у листі виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 11.07.2007 № 04-06/С-133з-218.
Отже, якщо за рекомендацією уряду робочий день з п’ятниці 3 січня перенесений на суботу 25 січня і роботодавець видав наказ про перенесення робочих днів, то 3 січня вважається вихідним днем, а 25 січня – робочим днем.
За роботу 25 січня має нараховуватися зарплата відповідно до табелю обліку робочого часу. Якщо працівник продовжує хворіти 25 січня 2014 року, то цей день, встановлений за графіком як робочий день оплачується за рахунок коштів ФСС з ТВП. Якщо листок непрацездатності закрито до 25 січня 2014 року, працівник має вийти на роботу згідно з графіком , тобто 25 січня.

Зміни в законодавстві про захист персональних даних

Зміни в законодавстві про захист персональних даних    З 1 січня 2014 року набули чинності зміни до законодавчих актів щодо захисту персональних даних. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про захист персональних даних» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
    Відтепер функції контролю за дотриманням законодавства про захист персональних даних передано Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.
Уповноважений має, зокрема, такі повноваження: отримувати пропозиції, скарги та інші звернення фізичних і юридичних осіб з питань захисту персональних даних та приймати рішення за результатами їх розгляду; проводити на підставі звернень або за власною ініціативою виїзні та безвиїзні, планові, позапланові перевірки володільців або розпорядників персональних даних; отримувати на свою вимогу та мати доступ до будь-якої інформації (документів) володільців або розпорядників персональних даних, які необхідні для здійснення контролю за забезпеченням захисту персональних даних, у тому числі доступ до персональних даних, відповідних баз даних чи картотек, інформації з обмеженим доступом; затверджувати нормативно-правові акти у сфері захисту персональних даних тощо.
Процедура державної реєстрації баз персональних даних передбачатиме обов’язкове повідомлення Омбудсмена про обробку персональних даних.
Заборонено обробку персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, біометричних або генетичних даних.
Дозволено обробку персональних даних без застосування положень Закону України «Про захист персональних даних»: фізичним особам виключно для особистих чи побутових потреб; для журналістських та творчих цілей, за умови забезпечення балансу між правом на повагу до особистого життя та правом на свободу вираження поглядів".
Змінено склади порушень законодавства у сфері захисту персональних даних. Статтю 188-39 КУпАП доповнено санкціями за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про обробку персональних даних, а також за невиконання його законних вимог (приписів).


Адреса:
Чернігівська обл.
м.Ніжин
вул. Жовтнева, 13
Контакти
04631 7-19-06 @